fbpx

Ako si vybrať hliníkovú pergolu?

Pergoly sú v súčasnosti veľmi obľúbeným spôsobom, ako vylepšiť exteriér vášho domu. Chránia vás pred priamym slnečným žiarením a zároveň vám poskytujú príjemnú oázu v tieni, súkromie a pohodlie. Ideálne na trávenie rodinných chvíľ na čerstvom vzduchu za každého počasia.

Čo by ste mali vedieť pred kúpou pergoly?

Pergoly sa zvyčajne inštalujú ako samostatná konštrukcia alebo sa čiastočne pripevňujú k domu.

Najdôležitejším aspektom pri výbere pergoly je výber kvalitného materiálu, ktorý je trvanlivý a odolný voči nepriaznivým vonkajším vplyvom alebo silnému vetru. Naše moderné hliníkové pergoly ALUX sú najlepšie a najodolnejšie pergoly vôbec.

Tie môžu mať rôzne typy strešných krytín:

1. Bioklimatická pergola s otočnými strešnými lamelami,

2. So sklenenou strechou

3. Polykarbonátové dosky

4. Markíza pergola

ALUX Hliníkové pergoly - pergola ALUX BIOclimatic 10
ALUX Hliníkové pergoly - zasklená pergola Strada Glass 5
ALUX Hliníkové pergoly - polykarbonátová pergola Strada Carbo 5
ALUX Hliníkové pergoly - markýzová pergola Simple Ancona 5

Pre maximálne pohodlie našich klientov poskytujeme aj dodatočné zatienenie bočných častí pergoly pomocou screenových roliet, ktoré dokonale pohlcujú slnečné lúče a ich teplo. Rovnako obľúbené je zasklievanie hliníkových pergol vo forme rámu alebo bez rámu.

Farebné odtiene pergoly ju robia ešte veselšou! Pergolu môžete krásne zladiť so svojím domom alebo okolím záhrady. V našej ponuke nájdete mnoho odtieňov, ale v poslednom čase je jednoznačne najobľúbenejším odtieňom antracitová. Absolútnou čerešničkou na torte je doladenie večernej atmosféry vďaka LED pásovému osvetleniu.

Nech už si z našej ponuky vyberiete akýkoľvek typ pergoly, môžete si byť istí, že o vaše bezstarostné zážitky s rodinou v záhrade bude postarané na dlhý čas!

ALUX Novinky

Další zajímavé články
20221115022936252
Novinky

Predĺženie sezóny až o 3 mesiace! Vďaka zaskleniu pergoly a terasy systémom ALUX

Zasklievanie pergol a terás je revolučný trend, ktorý mení vonkajšie priestory na útulné a estetické oázy. V tomto článku vám predstavíme rôzne možnosti zasklenia, od bezrámového až po rámové, a poskytneme informácie o cenách, výhodách a praktickom využití. Preskúmame, ako môže zasklenie pergoly a terasy zvýšiť hodnotu vášho domu, poskytnúť ochranu pred poveternostnými vplyvmi a vytvoriť pohodlný priestor na relaxáciu a zábavu.

ČÍTAŤ ČLÁNOK
Strada Carbo 284 183 6 960 x 2 300 01
Tipy a triky

Kotvená alebo samonosná pergola?

Pergoly sú obľúbeným a praktickým riešením pre záhrady a vonkajšie priestory. Pri výbere správnej pergoly je dôležité rozlišovať medzi dvoma možnosťami konštrukcie – kotvenou a samonosnou. Každá z nich so sebou nesie určité výhody a nevýhody.

ČÍTAŤ ČLÁNOK