fbpx

Kotvená alebo samonosná pergola?

Rozdiel medzi ukotvenou a samonosnou hliníkovou pergolou

Pergoly sú obľúbeným a praktickým riešením pre záhrady a vonkajšie priestory. Pri výbere správnej pergoly je dôležité rozlišovať medzi dvoma možnosťami konštrukcie – kotvenou a samonosnou. Každá z nich so sebou nesie určité výhody a nevýhody.

Kotvená pergola:

Kotvená pergola je konštrukcia, ktorá je pripevnená k stene domu alebo inej pevnej konštrukcii. Inštalácia kotvenej pergoly si vyžaduje pevnú a stabilnú stenu alebo nosnú konštrukciu, ku ktorej ju možno pripevniť. Je dôležité ju správne upevniť a zabezpečiť jej bezpečnosť.

Výhody:

Nevýhody:

Samonosná pergola:

Samonosná pergola je konštrukcia, ktorá stojí samostatne a nie je pripevnená k žiadnej stene alebo budove. Pergola je zo všetkých strán podopretá pevnými stĺpmi.

Výhody:

Nevýhody:

Naše skúsenosti, vysokokvalifikovaný tím a moderné technológie nám umožňujú poskytovať našim zákazníkom tie najlepšie možnosti pre záhradné priestory. Či už dávate prednosť kotvenej alebo samonosnej pergole, sme tu, aby sme splnili vaše požiadavky.

ALUX Novinky

Další zajímavé články
20221115022936252
Novinky

Predĺženie sezóny až o 3 mesiace! Vďaka zaskleniu pergoly a terasy systémom ALUX

Zasklievanie pergol a terás je revolučný trend, ktorý mení vonkajšie priestory na útulné a estetické oázy. V tomto článku vám predstavíme rôzne možnosti zasklenia, od bezrámového až po rámové, a poskytneme informácie o cenách, výhodách a praktickom využití. Preskúmame, ako môže zasklenie pergoly a terasy zvýšiť hodnotu vášho domu, poskytnúť ochranu pred poveternostnými vplyvmi a vytvoriť pohodlný priestor na relaxáciu a zábavu.

ČÍTAŤ ČLÁNOK