fbpx

Ako si užívať pohodlie sklenenej pergoly aj počas horúcich dní?

Predstavte si to!

Krásna sklenená pergola, ktorá vám umožní vychutnať si vonkajší priestor s obdivuhodným výhľadom na okolitú krajinu. Ale keď prídu horúce letné dni, v pergole je neuveriteľne horúco. Ale nezúfajte! Našťastie existuje riešenie, ktoré vám zabezpečí maximálne pohodlie – markíza Climavelum.

Markíza Climavelum je špeciálne navrhnutá tak, aby dokonale pasovala k vašej sklenenej pergole a vytvorila harmonický celok. Vďaka tejto kombinácii si môžete užívať pohodlie vo svojej záhradnej oáze aj počas horúcich letných dní.

Ako to funguje?

Sťahovanie a zaťahovanie markízy je pohodlné a jednoduché vďaka lanám, ktoré sú umiestnené vo vodiacich lištách. Tento systém umožňuje plynulé ovládanie markízy a nastavenie tieniacej clony podľa vašich potrieb. Pružinový systém zaisťuje, že je kryt rovný a napnutý, čím poskytuje optimálne napätie a ochranu pred vetrom.

Kryt markízy

Je vyrobená z akrylovej látky, ktorá je špeciálne upravená nanotechnológiou. Vďaka tejto úprave dosahuje poťah vynikajúcu ochranu pred slnkom a ľahkým dažďom. Či už máte radi jednofarebný dizajn, alebo dávate prednosť rozmanitosti, môžete si vybrať z viac ako 70 kusov podľa svojho vkusu. Okrem toho si môžete vybrať aj technické tkaniny Serge a Soltis.

detail climavelum 300x193 1

Latinčina 40

Ďalšou možnosťou je markíza Latin 40, ktorá je ľahšou verziou markízy Latin 80. Latin 40 ponúka rovnaké výhody a funkčnosť, ale s ľahšou konštrukciou. Konštrukcia markízy pozostáva z hliníkových profilov a komponentov, ktoré sú pevné a odolné. Látka je upevnená v profiloch, ktoré sa pohybujú pomocou jazdcov vo vodiacich lištách smerom k bočnej strane markízy.

Herabox

Ak hľadáte ešte viac možností, môžete sa obrátiť na Herabox. Táto markíza má štvorcový kazetový tvar, výklopný profil a bočné vodiace lišty. Kryt je napnutý pomocou ozubených kladiek a špeciálnych listových pružín, čo zaručuje optimálnu ochranu pred slnkom. Herabox sa dá nainštalovať aj na stenu alebo do stropu a dva moduly sa dajú spojiť, aby sa zväčšila tienená plocha. Môže sa použiť aj na pergoly alebo zimné záhrady ako jednotlivé moduly vedľa seba.

herabox1 300x200 2

Veranda Box

Máme pre vás ešte jeden variant Veranda Boxu. Táto markíza ponúka flexibilitu pri umiestnení vodiacich líšt, čo uľahčuje jej inštaláciu na existujúce konštrukcie. Kryt je ukrytý v pevnom puzdre, ktoré chráni kryt pred poškodením a znečistením, keď sa nepoužíva. Odtok vody je zabezpečený diskrétnymi pútkami v kryte. Veranda Box vám umožňuje vybrať si z markízových látok Serge a Soltis alebo technických látok.

Viac informácií nájdete tu https://www.aluxpergoly.cz.

Teraz si už len pripravte osviežujúci nápoj, sadnite si do pergoly a vychutnajte si letný deň v pohodlí. No, jednoducho to neznie pekne.

ALUX Novinky

Další zajímavé články
20221115022936252
Novinky

Predĺženie sezóny až o 3 mesiace! Vďaka zaskleniu pergoly a terasy systémom ALUX

Zasklievanie pergol a terás je revolučný trend, ktorý mení vonkajšie priestory na útulné a estetické oázy. V tomto článku vám predstavíme rôzne možnosti zasklenia, od bezrámového až po rámové, a poskytneme informácie o cenách, výhodách a praktickom využití. Preskúmame, ako môže zasklenie pergoly a terasy zvýšiť hodnotu vášho domu, poskytnúť ochranu pred poveternostnými vplyvmi a vytvoriť pohodlný priestor na relaxáciu a zábavu.

ČÍTAŤ ČLÁNOK
Strada Carbo 284 183 6 960 x 2 300 01
Tipy a triky

Kotvená alebo samonosná pergola?

Pergoly sú obľúbeným a praktickým riešením pre záhrady a vonkajšie priestory. Pri výbere správnej pergoly je dôležité rozlišovať medzi dvoma možnosťami konštrukcie – kotvenou a samonosnou. Každá z nich so sebou nesie určité výhody a nevýhody.

ČÍTAŤ ČLÁNOK